Veislyno istorija

VEISLYNO    “TIKRAI  NAUJA”    ISTORIJA    (1988-2008)

                                                                

Istorija susijusi su manim ir su dobermanais prasidėjo apie 1988 metus.Tuo metu buvau trylikos metų berniukas ir labai norėjau šuns, taigi tėvai nuvažiavo į šunų klubą Kaune (DOSAF), sužinojo kas parduoda dobermanų veislės šunis ir nupirko dobermanų veislės kalytę vardu Lora.

Taigi Lora apsigyveno mūsų namuose ir prasidėjo mūsų draugystė. Pasivaikšiojimai po kiemą, laukus, taip pat ir pirmos dresūros pamokėlės.Tačiau likimas susiklostė taip, kad aš didesnę dienos dalį praleisdavau mokykloje, o tėvai darbe ir Lora likdavo viena, o ji labai sunkiai pakęsdavo vienatvę, todėl liūdesį malšindavo lojimu. Pasipylė kaimynų skundai ir tėvai 3metų kalę atidavė draugams, kurie gyveno užmiestyje ir turėjo daug laisvo laiko bendrauti su mano geriausia drauge Lora.

Taip atsirado laiko tarpas kurio metu aš neturėjau kontakto su dobermanais. Bėgo metai aš augau, mes su tėvais persikraustėm į kitą rajoną Kaune, pagerėjo buities sąlygos padidėjo gyvenamas plotas, atsirado galimybė įgyvendinti mano svajonę kuri manęs neapleido visus šiuos keturis metus - vėl turėti dobermaną. Aš, būdamas dar jaunas, pasitariau su tėvais ir jie neprieštaravo naujo draugo įsigyjimui.  Ir aš visus keturis metus taupytus pinigėlius išleidau rudam dobermanų patinėliui Lordui (šis patinėlis buvo alimentinis šuniukas iš Vladivostoko), kuris priklausė Dianai Degutienei. Diana buvo Dobermanų savininkų klubo prezidentė  ir to meto garsaus reproduktoriaus Astor Majstersztyk savininkė. Aš įsigijau Astoro sūnų, tačiau nelaimei ir mano dideliam liūdesiui Lordas pragyveno tik kelis mėnesius, jį pakirto tuo metu klastinga liga ūminis žarnyno enteritas... Nutiko gyvenimas ir vėl neturėjau DOBERMANO savo pašonėje, bet be šios veislės aš jau gyventi negalėjau, todėl nuo 1991metų pradėjau lankytis Dobermanų savininkų klube semtis patirties bendrauti su bendarminčiais, buvau jauniausias šio klubo narys. Pasitaręs su Diana 1994 metais aš įsigijau Dorsą Piligrimą (veisėja Viktorija Govarenkovienė). Dorsas buvo dobermanas iš didžiosios raidės, galima sakyti veislės idealas. Tada ir prasidėjo mūsų dresūros ir parodų dienos. 1995 metais mes laimėjome daugelyje parodų, dalyvavome dresūros seminaruose, aš sukūriau mažą dresūros mokyklėlę. Mokėsi Dorsas mokiausi ir aš, kas dieną tobulėjom kartu, tvirtėjo ir tarpusavio ryšys. Dorsas buvo geriausias mano draugas. Dorsas 1996 metais tapo Lietuvos čempionu, dažnai laimėdavome ir bendro paklusnumo varžybas. O 1997 metais aš nusprendžiau įsigyti dar vieną patiną ir pasitaręs su Dobermanų mėgėjų klubo aktyvu aš įsigijau elegantišką, Olandijos veislyno Les Peupliers kraujų patiną vardu Doktor(veisėjas Ole Vandso Andersen), kuris netrukus taip pat pradėjo skinti laurus parodose ir dresūros varžybose. Doktor pirmasis dobermanas Lietuvoje teigiamai išlaikęs tarptautinius dresūros egzaminus IPO-1 ir IPO-2 (dabar vadinamus IGP I ir IGP II).

Man 1999-tieji metai buvo vieni nuostabiausių –aš susipažinau su savo žmona Egidija, kuri pamilo ne tik mane, bet ir jo didenybę DOBERMANĄ. Netrukus mes įsigijome kalytę Govą Graciją Piligrimas, kuri mane nustebino savo meilumu ir vikrumu. Gova Gracija buvo puikaus eksterjero, vidutinio ūgio kalytė, tačiau ji negalėjo siekti didelės šlovės parodose, nes nestovėjo viena ausis, vet.gydytojai bandė daryti keletą korekcinių operacijų, tačiau operacijos nepadėjo tad Gova Gracija teturėjo keletą  LT CAC ir  tapo vienos parodos nugalėtoja. Govą Graciją mes sukergėm su Tsezar iz Slavnoi Stai kurį mes įsigyjome Maskvoje (bendrasavininkas R.Mačanskas). Gova Gracija atvedė nuostabią  “E”-vadą. Šioje vadoje  eksterjeru išsiskyrė Erlando Tikrai Nauja ir Evita Ester Tikrai Nauja.

Ankščiau minėtas patinas Tsezaris su kuriuo mes laimėjome begalę parodų, šis patinas savo karjeros metu tapo labiausiai tituluotu patinu visoje Rytų Europoje. Gaila, bet Tsezaris turėjo tik keletą vadų ir mes, deja, bet  neturime savo veislyne nei vieno palikuonio kurio tėvas būtų Tsezaris (mes buvome pasilikę savo veislyne Evitą Ester, kuri tragiškai žuvo).

2002 metai galiu teigti, kad buvo "Naujoji Era" mūsų veislyne. Mūsų veislyne atsirado nauja augintinė, mūsų mylimoji Ati Akira Piligrimas –Šakira. Ji užkerėjo mus savo nuostabiu charakteriu, savo grožiu. Ati Akira labai greitai tapo Lietuvos jaunimo čempione, Latvijos jaunimo čempione. Mano nuomone Ati Akira Piligrimas savo eksterjeru ir darbinėmis savybėmis buvo arčiausiai visų dobermanistų svajonės, arčiausiai dobermano standarto (kadangi įdealaus pilnai atitinkančio standartą šuns nebūna ir negali būti tad visų veisėjų tikslas priartėti kuo arčiau veislės standarto). Manome, kad Ati Akira Piligrimas tėvų ir protėvių linija yra teisinga ir mes sieksime ją išlaikyti ir užtvirtinti kaip vieną pagrindinių mūsų veislyno linijų. Ati Akira padovanojo mums dvi nuostabias vadas “H” ir “I”.

”H” (tėvas Livonijas Baron Heart of Hamlet) vada iš kurios labiausiai išsiskyrė Habanera Tikrai Nauja, Hoomer Boomer Tikrai Nauja ir Happy Hertzog Tikrai Nauja) ir vada “I”(tėvas Fedor Del Nasi) kurioje labiausiai išsiskyrė Italia Tikrai Nauja ir Imperatrica Tikrai Nauja kurios jau nuo šuniukų klasės skynė laurus parodose.

Taip pat noriu paminėti Leda Ladeira Favoritas (bendrasavininkas A.Ramanauskas), kuri gyveno mūsų veislyne keletą metų dalyvavo parodose ir taip pat tapo Lietuvos Čempionė ir atvedė dvi vadas ‘F” ir “G’ . Ypač išsisyrė ‘F” vada kurioje užaugo du čempionai Farrera Tikrai Nauja (Lietuvos Jaunimo čempionė) ir Foresto Tikrai Nauja(Lietuvos Jaunimo čempionas, Lietuvos čempionas),taip pat Fabiola Tikrai Nauja,kuri ne tik laimėjo keletą titulų bet ir pasižymi puikiom darbinėm savybėm. Keletą metų mūsų veislyne gyveno Copacabana vom Residentshlos su kuria mes sėkmingai išlaikėme tarptautinius egzaminus IPO-1, bet kilus tam tikrom problemom jos šeimininkams, jie nusprendė ją parduoti, sužinojus mes labai norėjome kad ši nuostabi kalė būtų mūsų  bet situacija susiklostė taip kad, Kora atsidūrė Latvijos veislyne Gem‘ Givveeon.

2005 metais Trakuose baigiantis mūsų Specializuotai Dobermanų Mėgėjų Klubo parodai mūsų gera draugė Viktorija Govarenkovienė ( veislynas “Piligrimas”) pakvietė mus į svečius. ”Piligrimo” veislyne aš pamačiau tvirtą, stiprią ir labai temperamentingą kalę –Diva Divine Piligrimas, taigi mums labai pasisekė jog Viktorija sutiko mums parduoti Divą. Taip pas mus atsirado pirma ruda kalytė,.kuri jau buvo 6 mėn. ir mes iškarto pradėjome dalyvauti parodose ir Divos pasiekimai tikrai nenusileido tuo metu nei vienam kitam šuniui iš mūsų veislyno.

Taip pat mūsų veislyne atsirado elegantiška ruda su įrudžiu kalytė iš Latvijos - Imidž Rokoko Akvarell Drei Haus, kuri tuo metu jau buvo Lietuvos jaunimo čempionė.

Štai tokia trumpa mūsų mažo veislyno iš vidurio Lietuvos istorija. Veisdami šią nuostabią veislę mes siekiame, kad dobermanas pasižymėtų ne tik puikia išvaizda, bet taip pat puikiu charakteriu ir darbinėmis savybėmis, geru kontaktu su šeiminkais, o labiausiai su vaikais ir puikia sveikata dėl to savo veislyno kalėms atliekame visus reikalingus tyrimus ir veisiame tik sveikus šunis.

 

Manęs dažnai klausia –“Ar tiesa, kad dobermanas nevaldomas, sunkai dresuojamas šuo?’

Atsakau – TAI MELAS! Dobermanas intelektualus šuo, kuris dresuojasi lengvai ir greitai.

Tai veislė iš DIDŽIOSIOS RAIDĖS. Kas gyvenime turėjo dobermaną - niekada nenorės pasirinkti kitos veislės.

 

Andrius Čečys

Lietuvių